Sukces toruńskiej młodzieży w szermierce podczas Mistrzostw Polski Seniorów

Pochodzący z Torunia młodzi szermierze, Karolina Żurawska i Jan Jurkiewicz, zdobyli prestiżowe medale podczas Mistrzostw Polski Seniorów we Florecie. Ich osiągnięcia przyczyniły się do umocnienia pozycji szermierki na mapie sportów miasta Torunia.

Jan Jurkiewicz zaszczytnie reprezentował Toruń, zdobywając srebrną nagrodę. Jednak ostatni pojedynek okazał się dla niego nieosiągalny. Musiał uznać wyższość Leszka Rajskiego, z którym przegrał stosunkiem punktów 15:13. Tym samym Rajski odebrał mu złoty medal. Z drugiej strony, Karolina Żurawska również zdecydowanie stawiła czoła rywalom, zdobywając brązowy medal. Jej walka o awans niestety zakończyła się porażką 15:9 z Julią Walczyk Klimaszyk.

Warto dodać, że obaj utalentowani zawodnicy są beneficjentami stypendium Prezydenta Miasta Torunia, co pozwala im na kontynuowanie swojej sportowej kariery i dalsze zdobywanie laurów dla swojego miasta.

Mistrzostwa Polski Seniorów stanowiły ostatni turniej klasyfikacyjny do listy olimpijskiej, która jest prowadzona przez Polski Związek Szermierczego. Na tej liście, w kategorii mężczyzn, pierwsze miejsce zdobył Jan Jurkiewicz. Wśród kobiet, Karolina Żurawska umieściła się na piątej pozycji. Teraz czekamy na oficjalne ogłoszenie nominacji olimpijskich.