Toruńskie kluby sportowe triumfują na własnym terenie

Na przestrzeni weekendu 14-15 października 2023 roku, drużyny koszykówki, siatkówki i hokeja z Torunia odnosiły zwycięstwa w swoich domowych arenach.

Pierwszymi, którzy dało powód do radości toruńskim kibicom, byli siatkarze CUK Anioły Toruń. W sobotę, 14 października 2023 roku, rozegrali oni swój trzeci mecz ligowy, a jednocześnie pierwszy na własnym terenie. W hali Szkoły Podstawowej nr 28 zmierzyli się z Tubądzin Volley MOSiR Sieradz, pokonując ich wynikiem 3:1. Po tym jak dwa początkowe sety wygrali pewnie, set trzeci okazał się bardzo zaciętym i padł łupem gości. Jednakże w czwartym secie toruńscy Anioły odzyskali panowanie nad grą, zwyciężając decydująco 25:15.

Następnie, w niedzielę 15 października 2023 r., kibice mogli cieszyć się z aż trzech zwycięstw toruńskich drużyn. Katarzynki, w drugiej kolejce Orlen Basket Ligi Kobiet, pokonały VBW Arka Gdynia wynikiem 81:75 (11:22, 21:18, 24:17, 25:18). Mimo że na początku spotkania to gdynianki, będące faworytkami rywalizacji, miały przewagę, ostatecznie to torunianki mogły cieszyć się z zwycięstwa.

Niedziela okazała się również udana dla toruńskich koszykarzy. Arriva Twarde Pierniki, podczas meczu czwartej kolejki Orlen Basket Ligi rozegranego w Arenie Toruń, pokonali Czarnych Słupsk wynikiem 83:82 (16:27, 11:20, 24:16, 32:19). Spotkanie było pełne emocji do ostatnich minut, a kontuzja Gligorija Rakocevicia świadczyła o jego zaciętym charakterze.

Weekend zakończyło zwycięstwo KH Energa Toruń nad STS Sanok 3:1 na lodowisku Tor-Tor. Bramki dla drużyny z Torunia strzelili D. Fjodorvs, D. Larionovs oraz P. Kogut. Mecz był częścią rozgrywek Tauron Hokej Ligi.