VI Ogólnopolskie Zawody Pamięci Ireny Szewińskiej odbędą się w Toruniu 27 stycznia 2024 roku

Na arenie sportowej w Toruniu dnia 27 stycznia 2024 roku, planowane są VI Mistrzostwa Polski dedykowane pamięci wybitnej polskiej lekkoatletki – Ireny Szewińskiej. To stało się tradycją, że każdego roku mityng ten gromadzi wielką grupę uczestników z różnych części kraju. Szósta edycja tych zawodów przewiduje udział blisko 1000 młodych sportowców reprezentujących aż 95 klubów lekkoatletycznych. Organizatorem tego ważnego dla środowiska lekkoatletycznego wydarzenia jest Miejski Klub Lekkoatletyczny Toruń.

Podczas zawodów zostanie rozegranych 26 różnorodnych konkurencji lekkoatletycznych w kategoriach wiekowych U 16 i U 14. Do rywalizacji przystąpią zawodnicy w takich dyscyplinach jak: bieg na 60m, 200m, 600m, 1000m oraz na dystansie 60m przez płotki. Próby sił odbędą się również w skoku wzwyż, skoku w dal, skoku o tyczce i pchnięciu kulą.

Uroczyste rozpoczęcie mityngu jest zaplanowane na godzinę 10:30, a pierwszy gwizdek startujący zawody zabrzmi o godzinie 11:00. Dobrej wiadomością dla miłośników lekkoatletyki jest fakt, że wstęp na zawody jest całkowicie bezpłatny.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków pochodzących od Gminy Miasta Toruń, a nad całością czuwa honorowy patron – Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski.

Irena Szewińska to niezapomniana i wybitna postać polskiego sportu. Była zdobywczynią siedmiu medali olimpijskich w lekkoatletyce, pełniła funkcję wiceprezeski Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) oraz była członkinią Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl). Odszedł od nas 29 czerwca 2018 roku mając 72 lata.