Zmagania toruńskich hokeistów z awarią na lodowisku

Problem techniczny na toruńskim lodowisku Tor-Tor przy ulicy Bema zmusił hokeistów Energa Toruń do przeniesienia swoich treningów do Bydgoszczy. Z powodu awarii w maszynowni, wszystkie zajęcia na lodowisku zostały odwołane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ubiegły weekend. Specjaliści zostali wezwani do Torunia, aby przy użyciu gwarancji zidentyfikować problem i znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Planujemy wymienić olej chłodzący w maszynowni, lecz nie jest pewne, kiedy lodowisko będzie znowu gotowe do użytku.

W obliczu tego nieoczekiwanego wyzwania, Klub Hokejowy Energa Toruń, który jest obecnie w środkowej części sezonu Tauron Hokej Ligi, musiał podjąć szybkie decyzje dotyczące swoich najbliższych planów. Nikt nie chciał narażać drużyny na ryzyko walkowera, więc klub poprosił ligę o przesunięcie terminu meczu zaplanowanego na 3 listopada przeciwko GKS Tychy. Teraz wiadomo, że mecz zostanie rozegrany 21 listopada, bez względu na to, czy problem z maszynownią na Tor-Torze zostanie rozwiązany do tego czasu.

W związku z sytuacją, drużyna Torunia, znana również jako Stalowe Pierniki, będzie trenować na najbliższym lodowisku spełniającym ich wymogi, które znajduje się w Bydgoszczy. Choć wyjazd jest prawdopodobnie tylko tymczasowy, to jest to nieoczekiwany obrót dla drużyny, która obecnie zajmuje 5. miejsce w tabeli Tauron Hokej Ligi.