Najlepszy zawodnik i trener Powiatu Toruńskiego wybrani!

Zofia Więcławska i Tomasz Szwed zwyciężyli w Konkursie Zawodników i Trenerów 2022 organizowanym przez posła Mariusza Kałużnego. 26 marca odbyła się gala, podczas której wręczone zostały nagrody. Finał odbył się Ośrodku Kultury w miejscowości Chełmża.

Poseł Mariusz Kałużny uhonorował najlepszych zawodników i trenerów z powiatów: aleksandrowskiego, rypińskiego, grudziądzkiego, chełmińskiego i toruńskiego. Zwycięzcą referendum w sekcji „powiat toruński” zostaje przedstawiciel KST Włókniarz Chełmża. Brązowa medalistka Mistrzostw Świata Juniorów Zofia Więcławska w biegu na 500 m K4 ze swoim trenerem Tomaszem Schwedem.

Oprócz doskonałych występów w konkurencjach, Zofia zdobyła pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych. Jest trzecią i pierwszą kobietą w historii KST Włókniarz Chełmża.

„Dziękuję za promowanie Chełmży i całego Powiatu Toruńskiego na licznych międzynarodowych zawodach, w których bierzesz udział. Najistotniejsze jednak, że ze sportowej rywalizacji oraz ogromnie wyczerpujących fizycznie treningów i startów, czerpiesz nieskrywaną satysfakcję, a ona sprawia, że każde nasze działanie ma sens” – pogratulował laureatce Starosta Toruński Marek Olszewski.