Bezpieczeństwo najważniejsze – edukacyjne spotkanie z policjantką w toruńskich przedszkolach

Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 5 oraz Bajkowego Dworku w Toruniu miały okazję gościć funkcjonariuszkę drogówki z Komendy Miejskiej Policji. Podczas tych spotkań, które odbyły się 10 i 11 października 2023 roku, młodszy aspirant Monika Stolarska podzieliła się z dziećmi swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa drogowego.

Policjantka przybliżyła dzieciom zasady bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych oraz omówiła prawidłowy sposób poruszania się po chodnikach. W kontekście akcji informacyjnej „Świeć przykładem”, Monika Stolarska przypomniała dzieciom o znaczeniu noszenia elementów odblaskowych, które są szczególnie ważne podczas poruszania się w nocy czy w warunkach zmniejszonej widoczności. Policjantka przygotowała dla najmłodszych prezentację, używając do tego „magiczną tubę”, co umożliwiło dzieciom doświadczenie na własne oczy, jak duże znaczenie ma noszenie odblasków dla ich bezpieczeństwa.

Ponadto, podczas tych spotkań, młodszy aspirant Stolarska pokazała przedszkolakom różne akcesoria i sprzęt, który wykorzystuje na co dzień podczas pełnienia służby. Dzieci miały nawet okazję wejść do radiowozu i poczuć z bliska atmosferę pracy policjantów. Policjantka utrwaliła także z dzieciom wiedzę na temat korzystania z numeru alarmowego 112 oraz poruszyła temat potencjalnych zagrożeń związanych z nawiązywaniem kontaktów z nieznajomymi dorosłymi.