Charytatywne wsparcie dla samotnej matki z Lubicza: Świąteczne buty spełniają marzenia

Tegoroczne święta dla 35-letniej Zosi, mieszkańcy Lubicza Dolnego z powiatu Toruńskiego, będą nieco radosniejsze dzięki Szlachetnej Paczce przygotowanej specjalnie dla niej i jej syna. W paczce znalazły się niezbędne artykuły spożywcze, środki czystości oraz długo wyczekiwane przez nią zimowe buty. Nad tym prezentem pieczę sprawowali przedstawiciele lokalnej samorządowej władzy, pracownicy Starostwa Powiatowego, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Powiatowego Zarządu Dróg.

Szlachetna Paczka to akcja, którą Starostwo Powiatowe z powodzeniem realizuje już od trzech lat. Każdego roku wybierają rodzinę bądź pojedynczego mieszkańca powiatu, który wymaga dodatkowego wsparcia. Tym razem pomoc skierowana została do rodziny z gminy Lubicz przechodzącej trudny okres. Pani Zofia, będąc samotną matką 15-letniego chłopca, musi zmagać się z utratą rodziców, którzy odeszli w 2023 roku oraz walkę ze zdiagnozowanym u niej nowotworem – informuje Starosta Toruński, pan Marek Olszewski.

Prośba o pomoc ze strony wybranej rodziny nie była rozbudowana – najbardziej potrzebne były im artykuły spożywcze, produkty higieniczne oraz ciepłe buty na zimę dla matki i syna. Wszystko to zostało uwzględnione w przygotowanej paczce.

Kończący się 15 grudnia „Weekend Cudów” był okazją, by pracownicy urzędu i samorządowcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z prezentami przygotowanymi dla rodziny. Następnie paczka została przewieziona do magazynu Szlachetnej Paczki w Lubiczu Górnym, skąd trafiła do rąk pani Zosi. Jak mówi starosta: „Chcieliśmy, aby choć na chwilę mogła zapomnieć o swoich problemach i cieszyć się magią tych wyjątkowych dni”.