Ciekawa interwencja Toruńskiej Straży Miejskiej

W czwartek, Toruńska Straż Miejska miała okazję podzielić się informacją na temat interesującej interwencji, która miała miejsce na skraju zabytkowej Starówki w Toruniu. Wszystko rozpoczęło się we wtorek po południu, kiedy to służby otrzymały zgłoszenie o osobie wykazującej podejrzaną aktywność na terenie Muzeum Twierdzy Toruń.

Zgodnie z relacją, mężczyzna podejrzewany był o kradzież kabli znajdujących się na terenie muzeum. Natychmiast wysłani na miejsce strażnicy dostrzegli osobę siedzącą na ziemi, która jednak zapewniała, że jej jedynym zamiarem było zbieranie kamieni do prywatnej kolekcji – jak wynikało z informacji przekazanych przez Straż Miejską w Toruniu.

Gdy funkcjonariusze dokonywali formalności związanych ze spisem danych mężczyzny, zauważyli woreczek ukryty w jego skarpecie. Zawartość tego woreczka, biały proszek, została zidentyfikowana przez samego zatrzymanego jako amfetamina.

Jak informuje przedstawiciel miejskich straży, za posiadanie substancji odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W tej chwili, dalsze działania w tej sprawie są prowadzone przez Policję.

Nasi dziennikarze ustalili dodatkowo, że zatrzymany mężczyzna ma 24 lata i nie jest mieszkańcem Torunia.