Cysterna przewożąca paliwo przewróciła się w Toruniu: sytuacja jest pod kontrolą

Wypadek z udziałem cysterny przewożącej paliwo miał miejsce przy ulicy Chrobrego w Toruniu. Podczas manewrowania pojazdu na terenie jednej z prywatnych posesji, naczepa cysterny przewróciła się. Natychmiast na miejsce skierowani zostali strażacy specjalizujący się w dziedzinie chemii.

Ten niespodziewany incydent wydarzył się w poniedziałek, 13 maja, w sąsiedztwie salonu rowerowego Reinowski Rowery Artbike. Na szczęście, mimo zdarzenia, nie doszło do rozszczelnienia cysterny i wycieku paliwa. Dzięki temu sytuacja jest stabilna i pod pełną kontrolą. Co ważne, żadna osoba nie doznała obrażeń podczas tego zdarzenia.

Według informacji uzyskanych o godzinie 14:30, działań strażackich nadal kontynuowane są na miejscu. Młodsza brygadier Aleksandra Starowicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, poinformowała nas o oczekiwaniu na przybycie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego i Ekologicznego z Bydgoszczy.

Drużyna ta jest wyposażona w specjalistyczny sprzęt, który umożliwi bezpieczne przelewanie paliwa z uszkodzonego pojazdu. Dzięki temu uniknięte zostanie niebezpieczeństwo ewentualnego wycieku substancji chemicznych na miejsce zdarzenia.