Cztery samochody osobowe w skomplikowanej kolizji na DK 15

Popołudnie dnia wczorajszego, na drodze krajowej oznaczonej numerem 15, nieopodal gminy Lubicz i miejscowości Gronowo, była świadkiem poważnego incydentu drogowego. W zdarzeniu brały udział cztery samochody osobowe, co zostało potwierdzone przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Do kolizji doszło około godziny 14:00 we wtorek, 8 sierpnia.

Poszkodowana jedna osoba, której stan zdrowia nie jest na chwilę obecną znany, została przewieziona do szpitala. Incydent wywołał poważne kłopoty dla kierowców znajdujących się na drodze, gdyż ruch był znacznie utrudniony a nawet czasowo zablokowany. Na miejscu interweniowały dwa zastępy strażaków, w tym dobrowolni strażacy z lokalnej jednostki w Gronowie, którzy zajmowali się usuwaniem skutków wypadku.

Służby policyjne starają się ustalić dokładne okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia i jednocześnie apelują do kierowców o zachowanie ostrożności podczas jazdy. Zwracają szczególną uwagę na potrzebę redukcji prędkości, zwłaszcza w czasie opadów deszczu, które mogą wydłużać drogę hamowania oraz na konieczność utrzymania bezpiecznego dystansu od innych użytkowników drogi.

Bilans ofiar na polskich drogach od początku letnich wakacji jest alarmujący. Liczba osób, które straciły życie w wyniku wypadków drogowych, wynosi już 258. W samym tylko województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 17 ofiar śmiertelnych.