DACHSER – gigant logistyki z siedzibą w Toruniu

W Toruniu, w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej pod nazwą Toruń-Wschód, na terenie Panattoni Park Toruń II, swoje miejsce znalazł oddział jednego z największych na świecie dostawców usług logistycznych – firmy DACHSER.

Sprzyjająca lokalizacja oddziału DACHSER w Toruniu, położona 170 km od portu w Gdańsku i 450 km od Berlina, zapewnia doskonałe warunki do prowadzenia działalności logistycznej. Szczególnie korzystne jest bliskie sąsiedztwo autostrady A1 oraz dwóch dróg krajowych: DK 10 i DK 80, które umożliwiają sprawne przeprowadzanie transportu zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami.

Oddział DACHSER jest zlokalizowany przy ulicy Przelot na terenie Panattoni Park Toruń II, gdzie dysponuje powierzchnią ponad 2500 metrów kwadratowych w magazynie klasy A, posiadającym certyfikat BREEAM na poziomie „very good”. Certyfikat ten potwierdza, że obiekt spełnia wysokie standardy związane z systemem walidacji i certyfikacji.

Infrastruktura toruńskiego oddziału DACHSER obejmuje dwupiętrowe biuro o powierzchni 482,42 metrów kwadratowych, terminal przeładunkowy oraz 2000 miejsc paletowych. Ponadto, obiekt jest wyposażony w 14 doków przeładunkowych i jedną bramę drive-in. Do dyspozycji pracowników jest również parking na 20 samochodów osobowych, a także miejsca postojowe dla ciężarówek i kontenerów wymiennych.

Dążąc do ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko, jesienią 2022 roku DACHSER otworzył placówkę charakteryzującą się zredukowaną emisją CO2. Firma specjalizuje się w transporcie, magazynowaniu i oferuje kompleksowe usługi dla sieci sklepów remontowo-budowalnych za pośrednictwem DACHSER DIY Logistics oraz dla branży chemicznej dzięki DACHSER CHEM Logistics.