DACHSER otwiera oddział w Toruniu

Toruń stał się miejscem działalności kolejnego inwestora pochodzącego spoza granic Polski. Firma DACHSER, będąca jednym z czołowych graczy na globalnym rynku usług logistycznych, postanowiła tu otworzyć nowy oddział. Znajduje się on w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód, która jest częścią Panattoni Park Toruń II.

Strefa inwestycyjna jest magnesem przyciągającym przedsiębiorstwa do Torunia. Jej atrakcyjne położenie sprawia, że na terenie znanym jako „Abisynia” gromadzi się coraz więcej liderów różnych sektorów rynkowych, w tym e-commerce, logistyki i handlu.

Oddział DACHSER w Toruniu ma strategiczne położenie, zaledwie 170 km od portu w Gdańsku i 450 km od Berlina. Ta lokalizacja, w pobliżu autostrady A1 oraz krajowych dróg DK 10 i DK 80, umożliwia niezawodny transport zarówno na skalę krajową, jak i międzynarodową.

DACHSER to firma dbająca o środowisko naturalne, korzysta z najnowocześniejszych technologii i ekologicznych rozwiązań. Nowo otwarty oddział w Toruniu, który rozpoczął działalność jesienią 2022 roku, to dowód na to zaangażowanie. Wyróżnia się on niską emisją CO2, troską o przyrodę i dobro pracowników.

Filii DACHSER w Toruniu mieści się w magazynie klasy A o powierzchni ponad 2500 mkw., posiadającym certyfikat BREEAM na poziomie „very good”. To oznacza, że spełnia on wysokie standardy systemu walidacji i certyfikacji BREEAM. Składa się z dwupoziomowego biura o powierzchni 482,42 mkw., terminala przeładunkowego oraz magazynu z 2000 miejsc paletowych.