Dom Legend Torunskich – co warto wiedzieć?

Idealnym miejscem do odwiedzenia na mapie Torunia jest bez wątpienia Dom Legend Toruńskich. Znajduje się on przy ul. Szerokiej w bardzo bliskim otoczeniu pomnika Mikołaja Kopernika.

Kto został ogłoszony legendą toruńską?

Bez wątpienia podczas wyjazdu do nowych i już znanych miejsc dobrze jest skupić się na warstwie legend i baśni. W Toruniu bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się podania o flisaku i żabie oraz piernikach nazywanych katarzynkami. Nie brakuje także historii o dzwonie, znajdującym się w jednym z toruńskich kościołów. Na terenie miasta można zobaczyć na żywo także krzywą wieżę. O tym wszystkim można poczytać już w Internecie przed wyjazdem do miasta słynnego astronoma.

Toruń – Dom Legend Toruńskich

Dom Legend Toruńskich pozwala jednak na zobaczenie wszystkiego na żywo i doznań empirycznych. Warto zadzwonić wcześniej i zapytać o konkretną godzinę wejścia. Od samego początku nie tylko dzieci, ale również dorośli są angażowani we wszystkie punkty, które przygotowano dla turystów. Jest to miejsce związane z legendami miejskimi, które zostało przygotowane w następujący sposób. Co kawałek jest kolejny przystanek, a w związku z tym nowa opowieść. Pracownicy są przebrani w starodawne stroje pasujące do reszty wystroju tego miejsca wartego uwagi w Toruniu. Jest to genialna propozycja na spędzenie wolnego czasu w tym mieście. Skorzystać z niej mogą zarówno grupy zorganizowane, jak i osoby indywidualne.

Dom Legend Toruńskich od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem osób, które decydują się na tę propozycję. Jest to jedyne miejsce w grodzie Kopernika, gdzie można wziąć udział w interaktywnym poznawaniu legend.