Drastyczny karambol na drodze krajowej nr 80 pod Toruniem skutkuje poważnymi korkami

Na drodze krajowej DK 80 niedaleko miejscowości Przysiek doszło do poważnej kolizji drogowej. W wyniku tego zdarzenia aż pięć samochodów osobowych uległo uszkodzeniu. Sprawcą karambolu jest 68-letni mężczyzna, który został ukarany mandatem karnym o wartości 1 500 złotych. Zdarzenie miało miejsce dzisiaj, w wtorek 30 stycznia, nieco przed godziną 9:30.

Według wstępnych ustaleń straży drogowej, kierowca Toyoty, jadący od strony Bydgoszczy, niespodziewanie zjechał na przeciwny pas ruchu. Z nieznanych przyczyn doprowadził do zderzenia z Hyundaiem prowadzonym przez 36-letnią kobietę. Zdarzenie to miało jednak dalszy ciąg. W wyniku kolizji jedno z kół Toyoty odłączyło się od pojazdu i najechała na nie 51-letnia kobieta siedząca za kierownicą Land Rovera. W tym niebezpiecznym incydencie brały również udział Nissan oraz Skoda, którego kierująca nie zdołała wyhamować i uderzyła w tył jednego z pojazdów.

Na szczęście, pomimo skomplikowanej sytuacji na drodze, nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Niemniej jednak, zaistniałe okoliczności spowodowały duże utrudnienia w ruchu drogowym i skutkowały powstaniem znacznego zatoru. Policjant Sebastian Pypczyński z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu potwierdził karę finansową nałożoną na sprawcę incydentu oraz poinformował, że wszyscy uczestnicy byli trzeźwi.

W związku z tym zdarzeniem, policja ponownie apeluje do wszystkich kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do aktualnych warunków atmosferycznych.