Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE zaprasza młodzież na warsztaty filmowe

Młodzież z pasją do tworzenia filmów ma szansę zgłosić swoje uczestnictwo w warsztatach, które do 15 września br. organizuje Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE. Wydarzenie to skierowane jest do młodych twórców, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności w kontekście kinematografii.

Zajęcia, podczas których uczestnicy będą mieli okazję uczyć się od uznanych twórców cyfrowych, odbędą się w dniach 21-24 września 2023 roku. Będą one częścią projektu pt. „Kopernikański przewrót medialny – kreatywni działają w internecie”. Czterodniowy program warsztatów obejmuje naukę pisania scenariuszy do filmów, kurs autoprezentacji przed kamerą oraz szkolenie z zakresu montażu filmowego. Dodatkowo, pod okiem mentorów, uczestnicy przygotują krótkie filmy poświęcone postaci Mikołaja Kopernika.

W projekcie wezmą udział twórcy internetowych kanałów o wielomilionowej oglądalności takich jak „Historia bez cenzury” z ponad 1,5 miliona subskrybentów na YouTube czy „Astrofaza” zgromadzająca ponad 500 tysięcy subskrybentów na tej samej platformie.

Warsztaty odbędą się w Kinie CAMERIMAGE, które mieści się w budynku Fundacji Tumult przy Rynku Nowomiejskim 28. Na warsztaty zapraszanych jest 36 osób, są to głównie uczniowie szkół ponadpodstawowych z regionu. Istotne jest, że projekt adresowany jest do osób, które już posiadają pewne umiejętności w realizacji własnych krótkich form filmowych i pragną rozwijać swoje kompetencje.

Podstawowym celem projektu „Kopernikański przewrót medialny – kreatywni działają w internecie” jest aktywizacja twórcza i kreatywna młodzieży poprzez wykorzystanie ich technicznych umiejętności i kompetencji cyfrowych w służbie dobremu i pożytecznemu celowi.