Fascynujące atrakcje dla młodych odkrywców podczas zimowych ferii w Młynie Wiedzy w Toruniu

Okres zimowych wakacji zbliża się wielkimi krokami, a toruńskie placówki przygotowują mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Jednym z miejsc, które jak co roku przyciąga ciekawą ofertą, jest Młyn Wiedzy, Centrum Nowoczesności w Toruniu. To miejsce zapewni niepowtarzalne i twórcze ferie dla młodych odkrywców.

Ferie zimowe niosą ze sobą mnóstwo atrakcji w Młynie Wiedzy. Ciekawe, co Centrum Nowoczesności przygotowało na te dwa tygodnie? Marcin Centkowski, rzecznik prasowy instytucji, zachęca do odwiedzin interaktywnych wystaw, które dostępne są w dwóch budynkach oraz do uczestnictwa w specjalistycznie przygotowanych warsztatach.

W planie Młyna Wiedzy znajdują się rozmaite warsztaty, które odbędą się w dwóch terminach. Pierwszy tydzień, począwszy od wtorku 13 lutego, będzie pełen nauki poprzez zabawę podczas warsztatów „Domowe laboratorium”, „Pingwinie opowieści – saga lodu i ryb” oraz „Polska ciepły kraj, zimowy ptasi raj”.

W sumie uczniowie z Torunia i okolic mogą skorzystać z siedmiu różnorodnych zajęć. We wtorki i czwartki odbywają się warsztaty „Domowe laboratorium” i „Malowane kawą”. Podczas pierwszych z nich młodzi odkrywcy nauczą się jak przeprowadzić fascynujące eksperymenty, wykorzystując przedmioty, które dostępne są w każdym domu. Ta lekcja ma na celu pokazać, że nauka obecna jest we wszystkich codziennych czynnościach. Warsztaty „Malowane kawą” to natomiast propozycja dla wszystkich miłośników sztuki. Uczestnicy dowiedzą się o historii kawy oraz miejscach jej uprawy, a także będą malować, wykorzystując kawę jako farbę.

Środy i piątki to czas na warsztaty „Na tropie Yeti” i „Pingwinie opowieść – saga lodu i ryb”. Te pierwsze wprowadzą dzieci w tajemnice najwyższych gór świata – Himalajów oraz Karakorum. Młodzi odkrywcy poznają warunki panujące kilka kilometrów nad ziemią, dowiedzą się czy Yeti naprawdę istnieje, jaki wkład w himalaizm mieli Polacy i stworzą pamiątkę z tej niezwykłej podróży.

Jeżeli fascynują Was pingwiny, to warsztaty „Pingwinie opowieść – saga lodu i ryb” będą idealnym wyborem. Uczestnicy dowiedzą się, jak te niezwykłe stworzenia radzą sobie z ekstremalnie niskimi temperaturami, jak szukają jedzenia, jakie zasady obowiązują w ich społeczności i dlaczego są uważane za najlepszych rodziców na świecie. Młyn Wiedzy zaprasza do zgłębienia tajników życia pingwinów już dziś.