Forum Seniora już 15 marca

Toruń kocha swoich seniorów, Jednocześnie wiemy, że i oni kochają swoje miasto. 15 marca 2023 r. odbędzie się Forum seniora. Będzie to już szósta edycja tego wydarzenia, które odbędzie się w auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu przy ul. J. Gagarina 11.

Na forum będą poruszone sprawy ważne dla osób starszych, organizatorzy będą starali się nakłonić słuchaczy do większej aktywności, czyli jak dbać o swoje zdrowie fizyczne oraz psychiczne, do integracji w społeczeństwie i wewnątrz społeczności, oraz by pokazać seniorom ich prawa oraz sposoby na zapewnienie sobie bezpieczeństwa, także tego w sieci. Gościem specjalnym na tegorocznej edycji będzie aktorka Emilia Krakowska. Podobnie jak w zeszłym roku Miasto wesprze organizację VI Forum Seniora finansowo kwotą 36 900 zł.

W poprzedniej edycji, która miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku wzięło udział aż 600 seniorów z całego województwa. Toruński samorząd chce wspomagać seniorów w wyzwaniach która stawia przed nimi. Urzędnicy chcą zapewnić im lepszy poziom życia oraz stworzyć im warunki do aktywności społecznej i zawodowej.