IMGW ostrzega: Gęste mgły w różnych częściach województwa kujawsko-pomorskiego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wyemitował alarm meteorologiczny z powodu przewidywanych gęstych mgieł w okolicach Bydgoszczy, Grudziądza, Torunia oraz Włocławka. To ostrzeżenie ma również zastosowanie do większości obszarów województwa kujawsko-pomorskiego. Sytuacja ta ma potrwać od wieczornych godzin soboty aż do porannej pory w niedzielę. Eksperci z IMGW prognozują, że widoczność w niektórych miejscach może być ograniczona do 100-200 metrów.

Pierwszy stopień ostrzeżenia meteorologicznego dotyczy miast takich jak: Bydgoszcz, Grudziądz, Toruń czy Włocławek, ale także powiatów: aleksandrowskiego, brodnickiego, bydgoskiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, grudziądzkiego, inowrocławskiego, lipnowskiego, radziejowskiego, rypińskiego, świeckiego, toruńskiego, tucholskiego, wąbrzeskiego oraz włocławskiego.

Zauważalnym wyjątkiem są powiaty zlokalizowane na skrajnym zachodzie województwa, które nie są objęte tym ostrzeżeniem.

Synoptyk IMGW prognozuje, że gęste mgły pojawią się od godziny 19:00 w sobotę do godziny 7:00 w niedzielę. W ich zasięgu widoczność może miejscami wynosić od 100 do 200 metrów. Instytut określił prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska na poziomie 85 procent.