Koncert z okazji Dnia Matki

W Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki, 27 maja 2023 roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Matki odbył się koncert Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej poświęcony twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Prezydent Michał Zaleski złożył serdeczne życzenia dla wszystkich toruńskich Mam z okazji tego wyjątkowego święta.

Zbigniew Wodecki (1950-2017), utalentowany polski artysta o wspaniałym głosie, przez lata wyśpiewał wiele przebojów, które podbiły serca Polaków. Jego muzyka powraca dziś w nowych aranżacjach, zarówno wokalnych, jak i orkiestrowych. Jest on również ważną postacią w historii toruńskich Jordanek. Artysta koncertował tam po raz pierwszy 9 grudnia 2015 roku, jako jeden z pierwszych artystów występujących w tej wspaniałej sali, która oficjalnie otworzyła swoje drzwi trzy dni później, stając się siedzibą Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

Zbigniew Wodecki był również obecny podczas muzycznego powitania Nowego Roku 2015 w Toruniu, które odbyło się w Dworze Artusa. Kolejnego roku wspólnie świętowaliśmy na Jordankach podczas koncertu „Raduje się serce” z okazji Święta Niepodległości, a dwa lata później pożegnaliśmy artystę na Jordankach podczas pośmiertnego koncertu „Pejzaż bez Ciebie”.