Lubicz i okolice: Poranne dachowania samochodów spowodowane trudnymi warunkami na drogach

Niepokojące informacje napłynęły z Komendy Państwowej Straży Pożarnej, która opublikowała zdjęcia z miejsca wypadku w Brzozówce, części gminy Lubicz. Kierujący pojazdem nie sprostał wyzwaniu, jakim była kontrola nad samochodem, co skutkowało jego dachowaniem w rowie. Zaledwie dwie godziny przed tym zdarzeniem, w pobliskim rejonie Lubicza doszło do podobnej sytuacji.

W dniu dzisiejszym kierowcy musieli mierzyć się z wyjątkowo niekorzystnymi warunkami na drogach. Odwilż, która nadeszła później połączona z porannym mrozem zmieniła drogi w coś na kształt lodowiska. W efekcie, doszło do kilku niebezpiecznych incydentów na trasach okolic Lubicza.

Za pierwszym razem do dachowania samochodu doszło tuż po 6:00 rano w Gronówku, miejscowości leżącej w granicach gminy Lubicz. Pojazd zjechał z drogi i przewrócił się na poboczu. Na szczęście kierowcy szybko udzielono pomocy przez drużynę strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w Gronowie.

Następne niebezpieczne zdarzenie miało miejsce około dwie godziny później, tym razem w Brzozówce. Tam samochód znalazł się w głębokim rowie. W odpowiedzi na zgłoszenie, na miejsce przybyli strażacy z OSP KSRG Dobrzejewice.

Na szczęście oba nieszczęśliwe wypadki nie skończyły się poważnymi konsekwencjami dla osób znajdujących się w pojazdach – nikt nie doznał obrażeń wymagających hospitalizacji.