Modernizacja infrastruktury drogowej w Toruniu: Ulica Łączna przechodzi gruntowne zmiany

Informacje dotyczące kolejnych modyfikacji miejskich arterii w Toruniu przekazał Miejski Zarząd Dróg. Dotyczą one ulicy Łącznej, która jest kluczową drogą w lewobrzeżnej części miasta, łączącą Trasę Średnicową Podgórza (ul. Andersa) od strony północnej z południowo położoną trasą ekspresową S10. Właśnie ta arteria obecnie przechodzi intensywną modernizację.

Początek inwestycji nastąpił na skrzyżowaniu z ulicą Stawki Południowe, która sama została poddana przebudowie w 2018 roku. Teraz modernizowane są kolejne fragmenty ulicy Łącznej. Dzięki projektowi powstanie tu nowa jezdnia długości 1400 metrów z dwoma pasami ruchu, chodnik oraz droga dla rowerzystów, co znacząco poprawi stan komunikacji w tym obszarze.

Jeżeli chodzi o stronę zachodnią ulicy Łącznej, to będzie ona prowadzić do ulicy Okólnej i połączy się z ulicą Kniaziewicza. Przewidywane jest również zamontowanie oświetlenia drogowego, budowa kanalizacji deszczowej oraz eliminacja konfliktów z siecią energetyczną, gazową i telekomunikacyjną.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 16,5 miliona złotych, a planowane zakończenie prac przewiduje się na grudzień tego roku. Jak zapewnia Miejski Zarząd Dróg, prace są intensywnie prowadzone. Wykonawca dotychczas usunął konflikty z siecią gazową, telekomunikacyjną i energetyczną. Ponadto, rozebrano starą nawierzchnię oraz dwa budynki gospodarcze, które stanowiły przeszkodę dla przebiegu drogi – informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko z MZD.

Obecnie na odcinku przy ulicy Tataraków realizowana jest budowa pętli autobusowej, co jeszcze bardziej ułatwi korzystanie z komunikacji miejskiej w tej części miasta.