Nagroda "Grunt na medal" przyznana toruńskim działkom inwestycyjnym

Trzy obszary gruntowe znajdujące się w okolicach ul. gen. Władysława Andersa w Toruniu otrzymały cenne wyróżnienie jako „Grunty na medal”. Całkowita wartość tych działek, według wyceny miejskiej, wynosi ponad 14 milionów złotych, a jedna z nich już znalazła swojego nabywcę.

Tereny te, obejmujące ponad 4,5 hektara w rejonie ulicy Andersa, zostały uznane za najatrakcyjniejsze pod względem inwestycyjnym na terenie Kujaw i Pomorza. To zaszczytne miano nadała im kapituła ogólnopolskiego konkursu „Grunt na medal”, organizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Tereny te usytuowane są na lewym brzegu Torunia.

Propozycję zgłoszenia tych działek do konkursu przedstawiło Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu. Chodzi tutaj o wyjątkowy kompleks nieruchomości zlokalizowany przy ulicach Nowaka 11 – 13 oraz Stamirowskiego 9, składający się z trzech działek inwestycyjnych.

Konkurs „Grunt na medal” ma na celu odznaczenie najbardziej atrakcyjnych pod względem inwestycyjnym terenów w każdym z województw naszego kraju. Organizatorem jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu, działająca we współpracy z Marszałkami Województw oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora.

Podczas konferencji „Forum Biznesu” w Warszawie, która odbyła się 4 października, prestiżową nagrodę „Grunt na medal” odebrał Zbigniew Fiderewicz, zastępca Prezydenta Torunia. Ceremonia miała miejsce w Biznes Klubie na Stadionie Narodowym PGE. Wydarzenie to, dedykowane dla sektora MŚP i jego partnerów – przedstawicieli regionów oraz instytucji rozwoju, była doskonałą okazją do zaprezentowania możliwości inwestycyjnych Torunia.