Nowoczesna sala gimnastyczna na horyzoncie: Szkoła Podstawowa nr 11 w Toruniu ulega modernizacji

Szkoła Podstawowa nr 11 zlokalizowana na ulicy Gagarina 36 w Toruniu, czeka na swoją nową, profesjonalną salę gimnastyczną. Budowa, która jest już w zaawansowanym stadium, ma zakończyć się niebawem.

Proces budowy rozpoczął się w listopadzie 2022 roku i obecnie trwa. Według informacji przekazanych przez Wydział Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Torunia, termin zakończenia prac planowany jest na 2 lutego 2024 roku.

Całość inwestycji o nazwie „Budowa sali gimnastycznej z zapleczem sanitarno-szatniowym i salą lekcyjną oraz zagospodarowaniem terenu w Szkole Podstawowej nr 11 przy ul. Gagarina 36 w Toruniu” realizuje toruńska firma BUD-TECH Sp. z o.o. Koszt projektu wynosi 10 455 000 zł brutto.

Wspomniana Szkoła Podstawowa nr 11 nosi imię Pabla Nerudy, a jej działalność rozpoczęła się 1 września 1974 roku. Do tej pory dysponowała ona niewielką, technicznie wyeksploatowaną salą gimnastyczną. W miejsce starej sali powstaje nowy obiekt o powierzchni użytkowej 1153 metrów kwadratowych, który będzie połączony z resztą szkoły. Nowa sala będzie miała szatnie i odpowiednie zaplecze sanitarne, a jej konstrukcja będzie tradycyjna – murowane ściany, wzmocnione trzpieniami żelbetowymi, strop i trybuny żelbetowe, monolityczne. Dach nad salą to konstrukcja z drewna klejonego. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i wyposażony w dźwig osobowy.

W ramach prac budowlanych wykonano także instalacje sanitarne zarówno wewnętrzne (wodociągowa, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, C.O., wentylacji mechanicznej) jak i zewnętrzne (przyłącza wody, instalacji kanalizacji sanitarnej oraz kanalizacji deszczowej). Zainstalowano również fotowoltaikę jako część instalacji elektrycznych i niskoprądowych. Otoczenie budynku zostało uporządkowane, zamontowano też nowe ogrodzenie i posadzono rośliny.

Modernizacja Szkoły Podstawowej nr 11 jest jednym z kilku dużych projektów oświatowych realizowanych w 2024 roku. Obecnie trwa budowa nowej szkoły podstawowej na ulicy Strzałowej w Stawkach, zaawansowany jest projekt basenu dla dzieci niepełnosprawnych przy ZS nr 19. Wkrótce rozpocznie się też pierwszy etap budowy szkoły podstawowej przy ulicy Grasera. Planowane są również mniejsze inwestycje, takie jak instalacja wind w I LO, IV LO i SP nr 31, modernizacja basenu w II LO, przebudowa kuchni w SP nr 18 i Przedszkolu Miejskim nr 4 oraz remont toalet i klas w SP nr 1.