Nowy pomysł na letnie kino plenerowe w Toruniu – nowa lokalizacja w parku na Bydgoskim Przedmieściu

Kultura w Toruniu ma szansę na kolejne wzbogacenie. Za sprawą Marcin Gryga, kandydata na radnego, powstał plan stworzenia letniego kina plenerowego, które miałoby działać w sezonie letnim podczas weekendowych wieczorów. Kino miało by powstać w parku na Bydgoskim Przedmieściu, dając mieszkańcom możliwość spędzania ciepłych letnich wieczorów w towarzystwie dobrego filmu, otoczeniu natury i spokoju Martówki.

W poprzednim roku, seansy filmowe pod gołym niebem odbywały się w Toruniu w różnych lokalizacjach, między innymi na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego, w ruinach Zamku Krzyżackiego oraz na dziedzińcu Bumaru. Pokazy były organizowane zarówno przez przedstawicieli Toffifest, jak i przez Toruńską Agendę Kulturalną na koniec lata.

Dla Grygi, który jest pomysłodawcą nowego przedsięwzięcia, park na Bydgoskim Przedmieściu jest idealnym miejscem do realizacji jego planów. Wskazał on już nawet konkretną lokalizację – duży teren niezagospodarowany znajdujący się na terenie parku. Gryga, mając doświadczenie w organizacji imprez, w tym seansów plenerowych, jest przekonany o możliwości realizacji przedsięwzięcia w wybranej lokalizacji.

Według kandydata na radnego, park na Bydgoskim Przedmieściu jest typowym miejscem relaksu dla mieszkańców Torunia, gdzie spontanicznie organizowane są pikniki czy ogniska. Gryga wyraził nadzieję, że jego pomysł spotka się z ciepłym przyjęciem mieszkańców: „Ciepły letni piątkowy wieczór, kino, Martówka, leżak i dobry film. Czujecie to? Mam nadzieję, że tak” – napisał pomysłodawca.