Odbywające się w Toruniu wielkie targi rękodzieła z udziałem 60 wystawców z kraju – dodatkowe kursy przez MZK

W najbliższy weekend, dokładnie 6 i 7 lipca, Toruńska Barbarka zamieni się w miejsce spotkań dla ponad 60 wystawców rękodzieła z różnych zakątków Polski. Wydarzenie pod nazwą „W Blasku Nocy Świętojańskiej” to niebanalne targi rękodzieła na taką skalę, jakie dawno nie miały miejsca w naszym mieście. Aby ułatwić dotarcie na to wyjątkowe wydarzenie, MZK wprowadziło specjalną rozpiskę kursów dla linii autobusowej nr 31.

Na targach, które odbędą się już w ten weekend na polanie przy Szkole Leśnej na toruńskiej Barbarce, będzie można spotkać twórców oryginalnych wyrobów i produktów rękodzielniczych, a także wziąć udział w warsztatach i inscenizacjach. Wszystko to zaplanowane jest między godziną 10:00 a 18:00, stanowiąc prawdziwe wydarzenie dla każdego, kto szanuje rzemiosło i unikalność tworzonych przedmiotów.

Jak zaznacza Dorota Pawelec, organizatorka wydarzenia, współpracująca ze Stowarzyszeniem Tilia i Szkołą Leśną na Barbarce, ludzie poszukują czegoś unikalnego, niepowtarzalnego. Chcą posiadać przedmioty, które nie są masowo produkowane, a każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju. Wśród prezentowanych na targach produktów znajdą się kwiaty zatopione w żywicy, zegary stworzone z malowanych płyt gramofonowych, ręcznie szyte zabawki dla dzieci oraz wiele innych. Będzie można również skomponować swój własny zapach perfum z wykorzystaniem wysokiej jakości olejów.

Ofertę targów urozmaicą również szereg warsztatów i pokazów. Pierwszy dzień wydarzenia przewiduje inscenizację Nocy Świętojańskiej przez toruńską fundację Brama Epok. Jest to jeden z ostatnich elementów planu dla 6 lipca, który zakończy się spektakularnym momentem puszczenia wianków na wodzie. Przygotowania do tego punktu programu rozpoczną się już od godziny 13:00.

Drugi dzień targów, czyli niedziela, przyniesie szereg warsztatów prowadzonych przez wystawców. Uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się techniki sutasz, mikromakramy czy ceramiki. Ponadto, pojawią się również przedstawiciele pracowni producentów perfum, którzy pokazują jak tworzyć zapachy z naturalnych składników.

Na koniec warto wspomnieć, że MZK zdecydowało się wprowadzić dodatkowe kursy autobusów w dni targów. W sobotę i niedzielę linia 31 będzie kursować aż do pętli przy Szkole Leśnej, natomiast cztery dodatkowe kursy z Barbarki planowane są na godziny: 11:58, 13:28, 14:58 oraz 18:01.