Oficjalne otwarcie popularnego kąpieliska pod Toruniem. Darmowy dostęp przez całe wakacje

Rozpoczyna się szósty sezon na kąpielisku położonym nad jeziorem w Józefowie, miejscowości znajdującej się nieopodal Torunia, na terenie gminy Lubicz. Wszystko jest już przygotowane i gotowe do działania. Co więcej, już wiadomo co nas tam czeka oraz ile będzie kosztować korzystanie z dodatkowych atrakcji. Najważniejszą informacją jest jednak fakt, że wstęp na plażę jest bezpłatny przez cały okres wakacyjny.

Mimo że wydawać by się mogło, że jest to tylko formalność, warto zaczynać od informacji o stanie wody w jeziorze. Według informacji przekazanych przez sanepid, woda jest odpowiednia do kąpieli i spełnia wszystkie wymagania stawiane kąpieliskom. Na miejscu znajduje się również świeży piasek, który został dostarczony ostatnio. Sezon można więc uznać za oficjalnie rozpoczęty, choć obecne warunki pogodowe – poranne opady i chmury na niebie – nie zachęcają jeszcze do korzystania z atrakcji plaży. Mimo to, z pewnością jak tylko temperatury wzrosną, miejsce to zapełni się ludźmi.

Dzisiaj, w sobotę 22 czerwca, rozpoczął się szósty sezon na tym kąpielisku pod Toruniem. Dostępne będzie codziennie w godzinach od 10:00 do 18:00, aż do 1 września. Całe miejsce jest przygotowywane przez Zakład Usług Komunalnych we współpracy z sołtysem i radą sołecką Młyńca Drugiego, pracownikami urzędu gminy oraz spółdzielnią „Lubiczanka”, która zarządza nim podczas wakacji.

Osoby, które zdecydują się na wynajem sprzętu wodnego, mają do dyspozycji rowery wodne, kajaki oraz deski SUP. Cena za wynajem to 20-30 zł za godzinę. Na terenie kąpieliska znajduje się również plac zabaw dla najmłodszych oraz boisko do piłki plażowej, z którego chętnie korzysta młodzież. Tradycyjnie otwarty zostanie także bar prowadzony przez Spółdzielnia Socjalna „Lubiczanka”, czynny w godzinach od 12:00 do 20:00. W razie niekorzystnej pogody może być on jednak zamknięty. Od zeszłego roku dostępny jest również kontener sanitarny, za korzystanie z którego trzeba zapłacić 2 zł (środki przeznaczone są na utrzymanie czystości). Do dyspozycji gości są dwa parkingi – większy przy wjeździe do lasu oraz mniejszy, płatny – 15 zł za wjazd, znajdujący się tuż przy plaży.

27 lipca odbędzie się turniej siatkówki plażowej organizowany przez Stowarzyszenie One Passion One Love WP. Zapisy odbywają się pod numerem telefonu 736 053 715. Organizatorzy planują także inne działania, o których będą informować na bieżąco. Kamila Mróz z Urzędu Gminy Lubicz apeluje: „Bawcie się dobrze, ale przede wszystkim bezpiecznie! Apelujemy także o dbanie o to miejsce. Wystarczy, że odchodząc, zostawimy po sobie porządek.”