Pielęgniarki i Położne miały swoje święto

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych, we wtorek 9 maja 2023 roku w Hotelu Filmar odbyła się wyjątkowa uroczystość. W Toruniu zatrudnionych jest 1221 pielęgniarek i położnych.

Gala była okazją do podziękowań i wyrażenia słów uznania. Obecni byli samorządowcy oraz przedstawiciele środowiska medycznego. Podczas uroczystości prezydent Torunia Michał Zaleski podziękował całemu środowisku pielęgniarskiemu Toruńskiego Centrum Zdrowia za to wspaniałe majowe świętowanie. Podczas uroczystości podzielił się także słowami wdzięczności za wykonaną ciężką pracę. Podkreślono również, że przesłaniem dorocznej gali jest życiowa mądrość, czyli nasze zdrowie jest w rękach opiekujących się nim położnych i pielęgniarek.

„O wielkiej wartości tej służby świadczy przecież to, że nie ma człowieka, który z tej pomocy by nie skorzystał. Dziękuję Państwu za to, że towarzyszycie małym i dorosłym pacjentom z Torunia w najtrudniejszych chwilach ich życia. Dziękuję za oddanie, cierpliwość, dar pocieszania i ofiarność, jaką niesiecie swoim pacjentom. W przenośnym i dosłownym sensie ratujecie to, co mamy w Toruniu najcenniejszego: ludzkie zdrowie i życie. W ostatnich latach przekonywaliśmy się o tym dobitnie zarówno w okresach powracających fal pandemicznych, jak i ich opadania oraz względnej stabilizacji sytuacji zdrowotnej. Toruńskie placówki służby zdrowia, podobnie jak Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Toruniu, pomimo wielu trudności organizacyjnych w krótkim czasie dostosowały się do tej nadzwyczajnej i niezwykle dynamicznej sytuacji, wzorowo współpracując z samorządem miejskim m.in. przy tworzeniu punktów szczepień przeciw chorobie COVID-19 czy edukując i udzielając mieszkańcom rzetelnych informacji w tym zakresie. Tę postawę przyjmuję z niezmiennym szacunkiem. Niech wdzięczność ludzi korzystających z Państwa fachowej pomocy stanowi każdego dnia o pięknie Państwa profesji, a oczekiwania społeczne i zawodowe Państwa środowiska zawsze znajdą posłuch u tych, którzy mają wpływ na najwyższy standard usług pielęgniarskich i położniczych w Polsce” – napisał prezydent Torunia Michał Zaleski w okolicznościowym liście wystosowanym do Tomasza Krzysztyniaka, przewodniczącego Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Toruniu.