Planetarium – okno na kosmos w mieście słynnego astronoma

W mieście Mikołaja Kopernika utrzymuje się najlepsze tradycje związane z astronomią i poza naukowym obserwatorium tuż za miastem, znajduje się tu planetarium zachęcające przybywających by zainteresować się tą fascynującą nauką o Wszechświecie.

Toruńskie planetarium – magia nieboskłonu

Planetarium w Toruniu to bardzo popularne miejsce na mapie tego miasta, trudno się dziwić, gdyż oferuje iście nieziemskie wrażenia.

Jego centrum jest ogromna sala zwieńczona kopułą, stropie której wyświetlane są odzwierciedlenia rzeczywistego nieba. Dzięki specjalnemu systemowi audiowizualnemu planetarium oferuje różnorodne pokazy okraszone muzyką i głosem narratora, który prowadzi przez meandry historii i teorii astronomicznych. Nad głowami gości przesuwają się konstelacje, planety i inne obiekty i trzeba przyznać, że jest to bardzo intensywne doświadczenie, które szczególnie spodoba się dzieciom.

Na Marsa i z powrotem do Torunia! – możliwości planetarium w Toruniu

W planetarium można zobaczyć kosmos nie tylko odległy, ale też ten nieco bliższy. Najnowszą atrakcją na terenie obiektu jest marsjańska baza, w której z pomocą interaktywnych urządzeń i ekspozycji można dowiedzieć się, jakie warunki panują na Czerwonej Planecie oraz z jakimi wyzwaniami będą się mierzyć przyszli jej kolonizatorzy. Ta pouczająca, ale też pełna zabawy wystawa stylizowana na prawdziwą bazę marsjańską zachwyci dzieci, ale spodoba się też dorosłym. Po kosmicznych wojażach można wrócić na Ziemię, najlepszym miejscem na poznanie naszej planety jest Geodium czyli wystawa poświęcona wszelkim procesom, które na niej zachodzą.

Ruchy płyt tektonicznych, zorze polarne i huragany – te i wiele innych zjawisk odkryje swe tajemnice właśnie w tym miejscu. Planetarium w Toruniu to obowiązkowe miejsce dla każdego, kto odwiedza miasto!

One thought on “Planetarium – okno na kosmos w mieście słynnego astronoma

Dodaj komentarz