Podejrzany o podpalenie kontenerów na śmieci i aut zatrzymany przez policję w Toruniu

W ostatnich dniach toruńscy stróże prawa zdołali schwytać mężczyznę, który posądza się o celowe spowodowanie ognia, niszczącego wiaty na odpady i powodującego zapłon trzech pojazdów. Policja udostępniła informacje dotyczące incydentu.

W nocy z 5 na 6 września 2023 roku, o godzinie 3:20, dyżurny jednostki policyjnej znajdującej się na Rubinkowie w Toruniu otrzymał zgłoszenie dotyczące dwóch pożarów. Zdarzenia miały miejsce w niedalekich od siebie lokalizacjach – na ulicach Łyskowskiego oraz Rydygiera – jak informuje sierżant sztabowy Sebastian Pypczyński, pracownik Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Ogień zniszczył dwie konstrukcje na śmieci oraz kilka pojemników wykonanych z tworzywa sztucznego. Poza tym, ogień rozszerzył się również na trzy pojazdy służące do przewozu osób. Osoby poszkodowane oszacowały swoje straty finansowe na kwotę 70 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przeprowadzili rozmowę ze świadkami. Dzięki zdobytej wiedzy udało się ustalić, że sprawcą jest mężczyzna w wieku 31 lat. Ten sam człowiek jest już policji dobrze znany, ponieważ wcześniej odpowiadał za inne czyny zabronione. Parę godzin później, 31-latek został zatrzymany. W trakcie odbywającej się rewizji osobistej funkcjonariusze odkryli, że mężczyzna posiadał na sobie nieznany biały proszek. Zabezpieczono go i przekazano do laboratorium kryminalistycznego – dodaje Pypczyński.

W dniu następnym (7 września) podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące zniszczenia mienia. Prokuratura podała go pod nadzór policyjny oraz przyznała grzywnę majątkową. Za popełnione przestępstwo 31-letniemu grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.