Podziękowania dla toruńskich przewodników od prezydenta Michała Zaleskiego na Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego

Prezydent Torunia, Michał Zaleski, wykorzystał okazję Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego, przypadającego 21 lutego, by spotkać się z reprezentantami miejscowych sfer turystycznych. Spotkanie odbyło się w Dworze Artusa, a głównym celem było podziękowanie przewodnikom za ich wkład w promocję miasta i jego dziedzictwa.

Podczas tego uroczystego dnia prezydent Zaleski miał przyjemność spotkać się z delegacjami z 8 biur turystycznych działających w Toruniu. W ramach wyrazu wdzięczności wręczył im listy gratulacyjne oraz statuetki aniołów toruńskich. Podkreślił znaczenie ich pracy, nazywając ich ambasadorami Torunia. Prezydent wyraził swoją wdzięczność za to, że dzięki nim miasto jest ukazywane jako miejsce o bogatej historii, unikalnych zabytkach i pięknej atmosferze, gdzie mieszkały wspaniałe osoby. Dodał również, że nie bez powodu starówka toruńska figuruje na Liście Światowego Dziedzictwa i Kulturowego UNESCO.

Spotkanie to nie ograniczyło się jedynie do wyrazów podziękowania. Szymon Wiśniewski, dyrektor Ośrodka Informacji Turystycznej, zaprezentował sprawozdanie dotyczące poprzedniego sezonu turystycznego w mieście. Dyrektorzy różnych wydziałów, takich jak Inwestycji i Remontów, Gospodarki Komunalnej czy Miejskiego Zarządu Dróg i Biura Toruńskiego Centrum Miasta, podzielili się informacjami na temat przygotowań do nadchodzącego sezonu. W trakcie spotkania poruszane były również kwestie dotyczące potencjału turystycznego miasta i propozycje przewodników dotyczące jego dalszego rozwoju.