Potworna tragedia na drodze w Kończewicach pod Toruniem: śmiertelny wypadek samochodowy z udziałem dwóch pojazdów

Liczne interwencje służb ratunkowych nie były w stanie zapobiec straszliwej tragedii, która miała miejsce w miejscowości Kończewicach, położonej niedaleko Torunia. Miejscem zdarzenia było drogowe skrzyżowanie, gdzie doszło do bezpośredniego zderzenia dwóch samochodów. Ofiarą tego tragicznego incydentu stał się 60-letni mężczyzna, który niestety zmarł na miejscu.

Niefortunne i niespodziewane zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 20 maja, około godziny 13:40, na drodze wojewódzkiej nr 551. Osobowe auto marki Volkswagen niespodziewanie zderzyło się czołowo z dostawczym Volkswagenem. Jak wynika z początkowych ustaleń policji, kierowca osobowego Volkswagena, 60-letni mężczyzna, najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w dostawczego Volkswagena idącego z naprzeciwka, którym sterował 31-letni mężczyzna – przekazał starszy sierżant Sebastian Pypczyński z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

W wyniku zdarzenia oprócz śmiertelnie rannego kierowcy osobówki, obrażenia odniosły również trzy inne osoby. Pasujący Volkswagenem była 60-letnia kobieta i 60-letni mężczyzna, a także wspomniany wcześniej kierowca dostawczego Volkswagena – 31-letni mężczyzna. Wszyscy poszkodowani zostali natychmiast przewiezieni do najbliższych szpitali.

„Pod nadzorem prokuratora zostanie przeprowadzone szczegółowe śledztwo, które ma na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności oraz ustalenie przyczyn tego nieszczęśliwego wypadku”, – dodał starszy sierżant Pypczyński. W związku z pracami służb ratunkowych i policyjnych droga wojewódzka nr 551 była zablokowana przez kilka godzin 20 maja. Obecnie droga jest już otwarta i przejezdna.