Pożegnanie lata z mieszkańcami Torunia

W ostatnią niedzielę sezonu letniego, torunianie zgromadzili się, aby wspólnie zakończyć wakacje i powitać nadchodzącą jesień. Impreza na terenie leśnym „Barbarka” przyciągnęła wielu mieszkańców miasta Kopernika.

Na miejscu pojawili się znani sportowcy z lokalnej sceny, w tym gracze koszykówki z drużyny Twarde Pierniki Toruń oraz zawodnicy siatkarscy z teamu toruńskich „Aniołów”. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji skierowanych do najmłodszych. Wśród nich były pokazy cyrkowe i warsztaty prowadzone przez CircArt, a także prezentacje umiejętności policyjnego psa tropiącego od Straży Miejskiej. Dzieci miały również możliwość rywalizacji w zabawnych wyścigach w workach czy zawodach na ergometrach wioślarskich. Na stanowisku Kids Art odbywały się animacje i warsztaty ekologicznych toreb, a Nadleśnictwo Toruń oraz Stowarzyszenie Tilia „Barbarka” zaprezentowały edukacyjne stoiska.

Nie zapomniano także o dorosłych uczestnikach. Dostępne były m.in. symulatory dachowania i zderzeń samochodowych dzięki Fundacji Jumper. W specjalnej strefie bezpieczeństwa każdy miał szansę sprawdzić, jak to jest doświadczyć świata pod wpływem substancji odurzających za pomocą alko-narkogogli.

Całe wydarzenie nie mogło obyć się bez strefy kulinariów oraz wspólnego pieczenia kiełbasek przy ognisku. Piknik był także okazją do wręczenia nagród w finałowym etapie rajdów rowerowych z GoSport, podczas którego jeden ze szczęśliwców otrzymał rower ufundowany przez Nicolaus Bank.

Głównym celem imprezy, oprócz symbolicznego pożegnania lata, była promocja aktywnego spędzania czasu przez rodziny na łonie natury.