Rajd śladami Kopernika: oldtimery na trasie przez powiat toruński

Śledząc szlak Mikołaja Kopernika, wyjątkowy rajd oldtimerów ma miejsce w najbliższą niedzielę, 8 października. Zorganizowany pod hasłem „Poznaj najciekawsze miejsca powiatu toruńskiego”, ten niecodzienny event przyciągnie zarówno entuzjastów antycznej motoryzacji, jak i miłośników lokalnych atrakcji. Start jest zaplanowany o godzinie 10 w Muzeum Twierdzy Toruń.

Jednak to nie tylko dla fanatyków starych aut okazja do celebrowania. Wydarzenie ma na celu również promowanie utrzymanych w idealnym stanie historycznych pojazdów oraz kultury związanej z nimi. Marszruta rajdowej trasy obejmuje wiele ciekawych miejsc i zabytków reprezentujących powiat toruński.

Impreza rozpocznie się od wystawy klasycznych pojazdów w Muzeum Twierdzy Toruń, gdzie od godziny 10 mieszkańcy będą mogli podziwiać prawdziwe relikwie motoryzacyjne. O godzinie 11 zabytkowe pojazdy opuszczą muzeum i ruszą na trasę rajdu, która prowadzi do Zamku Bierzgłowskiego.

Karawana oldtimerów następnie przeniesie się do Chełmży, gdzie odbędzie się uroczyste wręczenie pucharu dla najbardziej porywającego pojazdu. Między godzinami 13 a 16, mieszkańcy będą mieli okazję podziwiać te zabytkowe maszyny w centrum miasta. Zakończeniem rajdu będzie sesja zdjęciowa w Pałacu Romantycznym w Turznie.

Wstęp do wystaw organizowanych w Toruniu i Chełmży jest wolny od opłat. Wydarzenie przewiduje udział 25 samochodów. Organizatorzy proszą tych kierowców, którzy będą podróżować tymi samymi drogami co uczestnicy rajdu, o wyrozumiałość i cierpliwość.