Rekordowe upały w Toruniu – najgorętsza niedziela w kraju

Podczas ostatniej, niezwykle gorącej niedzieli, z nieba spadała wręcz paląca żarówka. Niespodziewanie, to nasze miasto okazało się być najbardziej gorącym punktem na mapie Polski tego dnia.

Niewątpliwie, miniony weekend był niezwykle uciążliwy pod względem pogodowym. Mieszkańcy Torunia również odczuwali dotkliwość panującego upału. Zgodnie z danymi pomiarowymi, w niedzielę to właśnie w naszym mieście odnotowano najwyższą temperaturę w całym kraju. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokazały aż 32,8 stopni Celsjusza. Nie zanotowano nigdzie wyższej temperatury. Z kolei najchłodniej tego dnia było w Ustce nad morzem – tam termometry wykazały jedynie 20,2 stopni.

Co do prognoz na kolejne dni – czego możemy się spodziewać? Jak zapowiada Rafał Maszewski, meteorolog i twórca strony internetowej PogodawToruniu, w poniedziałek co jakiś czas naszą sferę niebieską będą przesłaniały chmury, ale nie należy spodziewać się opadów. Kierunek wiatru przyniesie ze sobą powietrze o wysokiej temperaturze, lecz nieco chłodniejsze niż to, które towarzyszyło nam przez ostatnie dni.

Na termometrach w Toruniu oczekuje się maksymalnej temperatury na poziomie 27 stopni. Przez noc między poniedziałkiem a wtorkiem (21/22 sierpnia) odczuwalna będzie znaczna różnica – po zmroku temperatura ma spaść do minimum 13 stopni.

Kierunek zachodni będzie dominującym kierunkiem wiatru, wiejącym z umiarkowaną prędkością. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma stałość, a warunki biometeorologiczne powinny poprawić się do neutralnych, co oznacza brak wpływu na samopoczucie mieszkańców.

Prognozy na wtorek nie zapowiadają większych zmian pogodowych. W kolejnych dniach również mamy spodziewać się słonecznej i ciepłej aury. Wielkie zmiany zapowiedziane są dopiero na weekend. W sobotę i niedzielę temperatura znacznie spadnie – do około 20 stopni.