Sprawne działanie monitoringu w Toruniu pomogło złapać młodą złodziejkę

W nocy 30 września, sobotę, w Toruniu nie było miejsca na zaniedbania. Monitorujący ekran operator systemu kamer wykazał się pełnym zaangażowaniem, co odwzorowało się w efektywnym wyśledzeniu i zatrzymaniu 23-letniej dziewczyny podejrzanej o kradzież. Dzięki jego czujności, zrabowane przez nią urządzenia elektroniczne powróciły w ręce prawowitego właściciela – laptop oraz smartfon.

Całe zdarzenie miało miejsce w spokojną sobotnią noc, 30 września, około godziny 2:25. Operator monitoringu, pracownik toruńskiej Straży Miejskiej, spostrzegł kontrowersyjne zachowanie jednej z kobiet przebywających przy fontannie Cosmopolis. Wydawało mu się, że mogła ona okraść śpiącego na ławce przy przystanku autobusowym na alei św. Jana Pawła II mężczyznę.

Reakcja patrolu straży miejskiej była natychmiastowa – tłumaczy Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy tej instytucji. Za sprawą precyzyjnego opisu podejrzanej, funkcjonariusze w krótkim czasie zdołali odnaleźć i zatrzymać oprawczynię. 23-letnia kobieta, podczas interwencji, przyznała się do winy, ponosząc pełne konsekwencje swojego czynu.

Złodziejkę przekazano w ręce patrolu policji, a jej zdobycz – laptop i smartfon – wróciły do właściciela, który mógł odetchnąć z ulgą.