Sroga zima zawitała do Torunia: Temperatury spadają poniżej -17 stopni Celsjusza

W Toruniu doświadczyliśmy ostatnio niezwykle mroźnej nocy. Niewątpliwie, tak drastyczny spadek temperatury jest zjawiskiem, do którego mieszkańcy naszego miasta zdecydowanie nie są przyzwyczajeni.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poprzednio zasygnalizował możliwość tak intensywnego mrozu. Rafał Maszewski, znany meteorolog przedstawił najświeższe dane dotyczące aktualnej sytuacji pogodowej. Jak podkreślił, w Toruniu temperatura powietrza obniżyła się przede wszystkim do około -17 stopni Celsjusza. Natomiast na niektórych obszarach, jak choćby na stacji obserwacyjnej Toruń Podgórz Zachodni, zanotowano nawet -19,6 stopnia!

Jednak co przyniesie nam następny dzień? Prognozy na wtorek są o wiele bardziej optymistyczne. Oczekuje się słonecznej aury, a także złagodzenia mrozu. W godzinach popołudniowych termometry w Toruniu powinny pokazywać temperaturę rzędu -4 stopni Celsjusza. Przewiduje się również słaby wiatr z zachodu i ogólnie korzystne warunki biometeorologiczne. Niemniej jednak, na początku dnia może wystąpić silny tzw. stres zimna, który odczują nasze organizmy.

Rafał Maszewski dodaje, że najbliższa noc nie będzie już tak mroźna. Wszystko wskazuje na to, że nadejdzie ocieplenie. Temperatury mają wzrosnąć do 0 stopni Celsjusza, a w następnych dniach możemy spodziewać się nawet lekkiego plusa.