Toruńscy policjanci przeprowadzili akcję "Bezpieczna droga krajowa nr 15"

W ramach swoich działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, funkcjonariusze toruńskiej drogówki zorganizowali akcję kontrolno-prewencyjną pod nazwą „Bezpieczna droga krajowa nr 15”. Przeprowadzone działania miały na celu sprawdzenie, czy kierowcy poruszający się po tej ruchliwej trasie przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Kontrole odbyły się w miniony wtorek (24.10.2023) i zostały przeprowadzone przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Głównym celem tych działań było nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa podróżujących, ale także zmniejszenie liczby incydentów drogowych spowodowanych przekroczeniem dozwolonej prędkości.

Akcja kontrolna skupiała się jednak nie tylko na kierowcach naruszających ograniczenia prędkości. Funkcjonariusze zwracali również uwagę na tych, którzy nieprawidłowo wyprzedzali w okolicach przejść dla pieszych czy skrzyżowań lub nie ustępowali pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu. Dodatkowo, policjanci kontrolowali trzeźwość kierowców i stan techniczny ich pojazdów.

W akcji wzięło udział blisko 20 policjantów. W ramach działań skontrolowali oni 126 pojazdów, ujawniając przy tym 73 przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości. W jednym przypadku kierowca stracił prawo jazdy za znaczne przekroczenie prędkości – o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali także pięć dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów.

Na koniec, funkcjonariusze przypomnieli kierowcom o konieczności dostosowania prędkości do warunków na drodze. Wykroczenie polegające na jej przekroczeniu to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych i stwarza realne zagrożenie zarówno dla samego kierowcy, jak i innych uczestników ruchu.