Toruńskie tajemnice odkrywane z rowerowego siodełka podczas Rajdu Historycznego

Adeptów historii Torunia oraz miłośników dwóch kółek zgromadził Historyczny Rajd Rowerowy, który oddał uczestnikom możliwość zanurzenia się w przeszłość miasta, zachowując przy tym aktywny tryb. W słoneczną niedzielną porę, rajdowcy przemierzali ulice Torunia, odwiedzając m.in korty tenisowe na Skarpie, Przystań Toruń, czy salę gimnastyczną przy ul. Mickiewicza oraz Uczelniane Centrum Sportowe UMK przy św. Józefa.

W dniach od 26 lipca do 11 sierpnia sportowcy z całego świata zgromadzą się w Paryżu na Letnich Igrzyskach Olimpijskich. Wśród ponad 10 tysięcy uczestników znajdą się także torunianie – reprezentanci w dziedzinach takich jak: wioślarstwo, boks, kolarstwo i floret. Niedzielny Rajd Rowerowy umożliwił zwiedzanie miejsc związanych ze sportem toruńskim oraz poznawanie historii udziału torunian w Olimpiadach.

Rajd rozpoczęto od kortów tenisowych na Skarpie, a następnie uczestnicy przemierzali ulice: Szosa Lubicka, Lubicka,Bulwar Filadelfijski, Popiełuszki, Rybaki, Matejki, Bema, Balonowa, Św. Józefa oraz teren UCS UMK. Była to wyjątkowa możliwość harmonijnego połączenia pasji do cyklingu i odkrywania bogatej historii Torunia. Wiodącym przewodnikiem na trasie był Paweł Bukowski, doskonale zorientowany w historii Torunia.

Całość trasy liczyła około 10 kilometrów i została zwieńczona krótkim quizem historycznym, który dla zwycięzców przyniósł drobne upominki. Participation in the rally was free of charge. Wydarzenie było organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie GoSport, a fundusze na jego realizację pochodziły ze środków Gminy Miasta Toruń.