Tragiczny wypadek w Toruniu: Mężczyzna spadł z dziewiątego piętra

Zdarzenie, które miało miejsce przy ulicy Szosa Chełmińska 30 w Toruniu, skończyło się tragicznie – mężczyzna, który spadł z dziewiątego piętra wieżowca, zmarł na miejscu. Niestety, to nie pierwszy raz, kiedy ten budynek stał się miejscem takiego nieszczęścia.

Środa 5 marca około godziny 8:30 przyniosła smutną wiadomość o dramatycznym zdarzeniu. Według nieoficjalnych doniesień, mężczyzna miał wypaść z okna na dziewiątym piętrze budynku, gdzie mieści się między innymi delegatura Narodowego Funduszu Zdrowia. Natychmiast po incydencie na miejscu pojawili się funkcjonariusze policji, ekipy pogotowia ratunkowego oraz strażacy z trzech zastępów. Niemniej jednak, pomimo natychmiastowej reakcji służb, Zespół Ratownictwa Medycznego potwierdził zgon mężczyzny.

Aby chronić prywatność ofiary i szanować jej godność, na miejscu ustawiono czerwony parawan, uniemożliwiający oglądanie sceny przez przechodniów. Policja, jak to ma miejsce w takich okolicznościach, przystąpiła do oględzin, ustalania świadków i zabezpieczania dowodów. Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, asp. Dominika Bocian, potwierdziła tę tragiczną informację – 56-letni mężczyzna zmarł na skutek upadku z dziewiątego piętra wieżowca. Wstępne ustalenia nie wskazują na udział osób trzecich w tym tragicznym wydarzeniu.

Niestety, to nie pierwsze takie zdarzenie przy ulicy Szosa Chełmińska 30. W lipcu poprzedniego roku młody mężczyzna także spadł z dziewiątego piętra tego samego wieżowca. Przeżył upadek i został przetransportowany do szpitala, niemniej jednak pomimo starań lekarzy, nie udało się go uratować.

Jeżeli ktoś czuje się zagubiony lub przytłoczony problemami, powinien pamiętać o możliwościach uzyskania pomocy. Nie ma żadnej potrzeby, aby czuć się samotnym i przestraszonym – specjaliści są dostępni pod numerem telefonu 116 123. Pomoc jest dostępna całkowicie za darmo i anonimowo.

Ważne numery kontaktowe:

116 123 – Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00–22.00116

111 – Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

800 108 108 – Bezpłatny telefon wsparcia, czynny od poniedziałku do niedzieli (z wyjątkiem dni świątecznych) w godz. 14.00–20.00

121 212 – Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Rzecznika Praw Dziecka, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

22 635 09 54 – Telefon zaufania dla osób starszych, czynny w poniedziałek, środę, czwartek w godz. 17.00–20.00.