Trzeźwy kierujący – cykliczne działania toruńskiej "drogówki" zakończone surowymi konsekwencjami

W dniu dzisiejszym, tj. 14.02.2024, w godzinach porannych, od 6:00 do 8:00, funkcjonariusze toruńskiego oddziału „drogówki” przeprowadzili rutynowe działania kontrolne w ramach akcji o nazwie „Trzeźwy kierujący”. W czasie tej akcji policjanci mieli na celu sprawdzić stan trzeźwości osób kierujących pojazdami. Spośród badanych, wykryli trzech pijanych kierowców. Jeden z nich, pomimo iż miał we krwi poniżej pół promila alkoholu, będzie musiał ponieść odpowiedzialność za swoje wykroczenie. Dwóch pozostałych będą musieli stanąć przed sądem i odpowiadać za przestępstwo, grozi im bowiem do trzech lat pozbawienia wolności zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa karnego.

Wśród zatrzymanych kierowców znalazł się również 56-letni mężczyzna, który prowadził autobus marki Karosa. Po przeprowadzeniu badania alkomatem przez mundurowych okazało się, że miał on we krwi ponad pół promila alkoholu. Ten mieszkaniec gminy Obrowo został natychmiast pozbawiony prawa jazdy. Informacja o tym zdarzeniu została przekazana właścicielowi firmy przewozowej, który podjął natychmiastowe działanie i zapewnił pasażerom bezpieczny przejazd, wysyłając na miejsce trzeźwego kierowcę.

Musimy mieć świadomość, że decydując się na prowadzenie pojazdu będąc pod wpływem alkoholu, narażamy nie tylko swoje życie, ale również zdrowie i bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie jest skrajnie nieodpowiedzialne, a także ryzykowne.

Pragniemy przypomnieć, że funkcjonariusze toruńskiej „drogówki” regularnie kontrolują autobusy i autokary. Jest to szczególnie ważne w czasie zimowych wakacji. Organizatorzy wyjazdów mogą zgłosić chęć kontroli swojego pojazdu na kilka dni przed planowanym terminem. Dzięki temu unikną czekania na przyjazd patrolu Policji. Miejsce kontroli znajduje się na Szosie Lubickiej, w zatoce (na nitce prowadzącej do centrum miasta, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Łyskowskiego). W tym miejscu należy przyjechać autokarem w ustalonym wcześniej z funkcjonariuszami dniu i godzinie.