Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące z Torunia triumfuje w 26. edycji Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy”

Dnia 11 stycznia 2024 roku znana organizacja „Perspektywy” opublikowała najnowsze zestawienie liceów i techników w Polsce. Zgodnie z danymi, Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące (ULO) z Torunia osiągnęło wyniki godne uwagi, plasując się na pierwszym miejscu w kategorii liceów akademickich oraz na czwartym miejscu wśród wszystkich ogólnokształcących liceów w kraju.

Ranking „Perspektyw” jest już obecny w świecie edukacji od 26 lat. W tegorocznej, 26. edycji, analizie poddano wyniki 1431 liceów ogólnokształcących na 2246 możliwych oraz 1231 techników z 1755 dostępnych. Do zestawienia mogły dostać się tylko te szkoły, które spełniły określone kryterium – zdało w nich maturę co najmniej 12 osób a średnie wyniki z matematyki i języka polskiego nie były niższe niż 0,75 średniej krajowej. Wyniki zostały zebrane po sesji maturalnej z maja 2023 roku.

Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press oraz twórca rankingu, wyraża nieukrywaną satysfakcję z możliwości przedstawienia szkół, które zasługują na uwagę. Dodaje, że ranking nie koncentruje się tylko na 15 najlepszych liceach i 10 czołowych technikach, ale także pokazuje, które szkoły systematycznie utrzymują wysoki poziom, a które się poprawiają lub niestety spadają.

ULO triumfuje w wielu kategoriach zestawienia – zajmuje 4. miejsce w ogólnopolskim rankingu liceów, 1. miejsce wśród liceów w województwie kujawsko-pomorskim oraz 1. miejsce wśród liceów akademickich. Dodatkowo plasuje się na 5. miejscu w rankingu szkół olimpijskich oraz 10. miejscu w rankingu maturalnym.

Oprócz ULO, w rankingu znalazło się wiele innych toruńskich liceów, które również osiągnęły wysokie miejsca w różnych kategoriach. Lista zawiera również liczne toruńskie technika, które zostały docenione w ogólnopolskim oraz wojewódzkim zestawieniu.