Upadek sieci sygnalizacji drogowej w Toruniu po burzy – naprawy mogą trwać kilkanaście dni

Potężna burza, która przetoczyła się nad Toruniem wczoraj, spowodowała zniszczenia na szeroką skalę. Jednym z obszarów, które ucierpiały najbardziej, jest system sygnalizacji świetlnej w rejonie ronda Czadcy. Ruch uliczny w pobliżu zajezdni autobusowej MZK został znacznie utrudniony.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi od pracowników dróg, burza uszkodziła moduły sterujące sygnalizacją świetlną w okolicy ronda Czadcy, a także potencjalnie czujniki. To zdarzenie spowodowało problemy komunikacyjne na wielu trasach tramwajowych w Toruniu, w tym Legionów – Inżynieryjska, Watzenrodego – Ugory, Watzenrodego – Piekuś, Watzenrodego – Strobanda, Watzenrodego – Grassera i Warneńczyka. Mieszkańcy zostali wezwani do zachowania ostrożności podczas przechodzenia przez przejazdy i przejścia dla pieszych, gdyż proces naprawy może potrwać kilkanaście dni.

Niezależnie od problemów z sygnalizacją drogową, Urząd Miasta informuje o lokalnych podtopieniach. Do zdarzeń należą zalane piwnice i garaże, a także połamane gałęzie drzew. Wczoraj strażacy byli zaangażowani w pompowanie wody z zalanych przejazdów pod wiaduktami na Poznańskiej, placu Armii Krajowej i Podgórskiej.

Zgłoszenia o awariach i prośby o interwencję są nadal przyjmowane pod numerem alarmowym 112 lub przez dyżurnego Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem telefonu 56-611 93 10, dostępnym całą dobę.