Wkrótce pogorszenie warunków atmosferycznych w Toruniu! Cyklon Lisa nadchodzi

Forekasterzy prognozują na dzisiejszy dzień chmury niosące ze sobą opady deszczu, a nawet burze. Jednakże, przez najbliższe godziny nie braknie promieni słonecznych.

Mimo dzisiejszych ciepłych temperatur, z dnia na dzień nie widać żadnych oznak, które wskazywałyby na złe warunki pogodowe. Tak ma pozostać… ale tylko na jakiś czas…

Cyklon Lisa przyniesie ze sobą załamanie pogody. Mimo iż przez najbliższe godziny będzie słonecznie i coraz cieplej z temperaturą dochodzącą nawet do 27 stopni, synoptycy wyjaśniają, że nadciąga depresja atmosferyczna Lisa z Polski, która przyniesie ze sobą załamanie pogody.

Rafał Maszewski, meteorolog oraz twórca portalu internetowego pogodawtoruniu, ostrzega, że od późnego popołudnia chmur będzie przybywać a pod koniec dnia możliwa jest krótkotrwała ulewa lub burza. Grupa entuzjastów o nazwie „Łowcy Burz” również bierze pod uwagę scenariusz niesprzyjającej pogody z deszczem i burzami nad Toruniem.

Ze względu na umiarkowany wschodni wiatr, który czasami może być dość silny, a także stopniowo spadające ciśnienie atmosferyczne, warunki biometeorologiczne są coraz gorsze. Możemy odczuwać zwiększoną senność i zmęczenie, więc dobrze jest sięgnąć po mocną kawę.

Nadciągające chmury mogą spowodować niepokój także w nocy z środy 22 maja na czwartek 23 maja. Spodziewane są deszczowe i burzowe chmury. Gdy zapadnie zmrok, temperatura spadnie do około 15/16 stopni. W czwartek nadciągnie ochłodzenie (maksymalnie do 21 stopni), a także przybędzie więcej chmur. Możliwe jest, że ponownie usłyszymy grzmoty burzy.