Zaplanuj pełen aktywności lato z miastem Toruń – propozycje dla młodzieży i dzieci na wakacje 2024

Wakacje 2024 niewątpliwie zapowiadają się ciekawie dla około 29 tysięcy toruńskich uczniów. Miasto, jak co roku, przygotowało atrakcyjny pakiet sportowych i kulturalnych propozycji, które mają na celu zapewnić młodszym mieszkańcom niezapomniane chwile w czasie letniego odpoczynku.

Prezydent Paweł Gulewski zapowiedział 1 lipca 2024 r., podczas konferencji prasowej w kompleksie basenów letnich przy ulicy Przy Skarpie, że miasto stworzyło bogatą ofertę zajęć dla wszystkich dzieci i młodzieży. Zaznaczył również, że część propozycji jest dostępna bezpłatnie, jednak istnieją również płatne inicjatywy oraz te, które wymagają wcześniejszej rejestracji. Wśród osób tworzących ten program byli również Mariola Soczyńska – dyrektorka Wydziału Sportu i Rekreacji, Anna Łukaszewska – dyrektorka Wydziału Edukacji oraz Zbigniew Derkowski – dyrektor Wydziału Kultury.

Sportowe propozycje dla młodych mieszkańców Torunia

Baseny letnie, w określone dni i godziny (10:00-18:00), są otwarte od 21 czerwca do 31 sierpnia 2024 r. Wstęp dla uczniów po okazaniu legitymacji szkolnej jest bezpłatny. Proponowane lokalizacje to m.in. ul. Przy Skarpie 4 (poniedziałki i czwartki), ul. Szosa Bydgoska 3 (środy) oraz ul. Kujawska, Kemping Tramp (wtorki i piątki).

W planie są również specjalne imprezy na basenach letnich, pełne rozrywek z cyklu „Toruń Summer Time” (14:00-17:00), które odbędą się 5 lipca na ulicy Szosa Bydgoska 3 oraz 3 sierpnia na ulicy Przy Skarpie 4 – udział jest bezpłatny po okazaniu legitymacji szkolnej. Dodatkowo, zaplanowano bezpłatne wydarzenie rekreacyjne „Muzyka & Aqua Sport” w Aqua Toruń 26 lipca w godzinach 16:00-19:00.

Mariola Soczyńska poinformowała także o pięciu wydaniach bezpłatnego pięciodniowego kursu nauki pływania dla dzieci na basenie Aqua Toruń, na który już zapisano 750 dzieci, ale nadal można wpisywać się na listy rezerwowe.

Inne propozycje obejmują bezpłatne wejścia na baseny od poniedziałku do piątku, zajęcia na 24 orlikach MOSiR i szkolnych, różnorodne turnieje i zawody sportowe, rajd rowerowy Szlakiem Toruńskiego Sportu (7 lipca), Festiwal Sportu (31 sierpnia) czy bezpłatne lekcje jazdy na hulajnogach i rolkach od 1 lipca do 31 sierpnia.