Zderzenie na most im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu powoduje problemy dla kierowców

Użytkownicy drogi, bądźcie ostrożni! Ruch na moście im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu może nadal napotykać na utrudnienia, a to za sprawą niedawnego niepokojącego incydentu drogowego.

Rano tego dnia (wtorek, 14 maja) około godziny 10:40 na most przy ulicy gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – Skody i Audi. Przyczyny tego zdarzenia są obecnie badane i ustalane.

Sierżant sztabowy Sebastian Pypczyński z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu przekazał nam informacje, że funkcjonariusze nadal pracują na miejscu zdarzenia.

Kierowcy powinni być świadomi, że po wypadku jeden z pasów prowadzących w kierunku Rudaka jest aktualnie zablokowany. Zaleca się zatem zwolnienie tempa jazdy oraz utrzymanie bezpiecznej odległości od innych pojazdów na drodze. Sytuacja może ulec poprawie w każdej chwili.

Brak jest informacji o jakichkolwiek osobach poszkodowanych w wyniku tego zdarzenia.

PODSUMOWANIE

Pierwsze oszacowania ze strony policji wskazują, że jedno z kół Audi prowadzonego przez 25-latka mogło się oderwać. Za tym pojazdem jechała Skoda, którą prowadziła kobieta w wieku 36 lat. Ta ostatnia nie utrzymała odpowiedniej odległości od innych pojazdów na drodze, co doprowadziło do kolizji. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Kobieta w wieku 36 lat została ukarana mandatem karnym na kwotę 1 100 złotych za niezachowanie odpowiedniej odległości od innego pojazdu. Co do 25-latki, wniosek o ukaranie został skierowany do sądu ze względu na stan techniczny jej samochodu.