Złotoria: Mężczyzna w wieku 40 lat zatrzymany za zabójstwo teściowej, intensywne poszukiwania prowadziło kilkaset osób

W środę, 15 stycznia, toruńska policja zatrzymała mężczyznę w wieku 40 lat, podejrzanego o zamordowanie swojej 69-letniej teściowej. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem prokuratury, która rozpoczęła szczegółowe śledztwo w tej sprawie.

Zbrodnia miała miejsce w poniedziałek, 15 stycznia, około godziny 15:00 w domu przy ulicy Piaskowej w miejscowości Złotoria, należącej do gminy Lubicz w powiecie toruńskim. Po tym jak mężczyzna dowiedział się o zbliżającym się nadejściu służb mundurowych, zdecydował się na ucieczkę. Skorzystał z samochodu o zagranicznych numerach rejestracyjnych i opuścił miejsce przestępstwa.

W miejscu zbrodni funkcjonariusze znaleźli ciało starszej kobiety oraz jej córkę. W odpowiedzi na to tragiczne wydarzenie, policja natychmiast rozpoczęła intensywne działania mające na celu złapanie sprawcy. W ich poszukiwaniach pomagały również psy tropiące.

– Przeszukiwania zakończyły się po godzinie 23:00 – podaje asp. Dominika Bocian z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu – W mieście Toruń udało nam się zatrzymać podejrzanego 40-latka.

W śledztwie, miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, a potencjalne dowody zgromadzone. Wyjaśnienia sprawy mają rozpocząć się niezwłocznie, dzięki współpracy policji i prokuratora.