Zmiana pogody nadciąga: deszcz i chłodzenie

Wykorzystajmy ostatnie momenty słońca, ponieważ zapowiada się pogorszenie warunków atmosferycznych. W najbliższym czasie możemy spodziewać się deszczu, zwłaszcza podczas wieczornych i nocnych godzin.

W ostatnim okresie warunki pogodowe były dla nas bardzo łaskawe. Cieszylismy się ciepłem, a nawet upałem, oraz obfitością promieni słonecznych. Do południa dzisiejszego dnia nie powinniśmy odczuć znacznej zmiany – na niebie zagości jeszcze wiele przejaśnień. Jednak druga część piątku przyniesie nam dominację chmur nad Toruniem.

Portal Pogoda w Toruniu informuje o nieuniknionym pogorszeniu warunków atmosferycznych. Wieczór nadchodzi z koniecznością korzystania z parasoli, a noc z piątku na sobotę (22/23 września) może przynieść nam intensywne opady. Niekorzystna aura to wynik frontu atmosferycznego, który jest skutkiem byłego huraganu Lee.

Jeśli myślimy o temperaturach, to na razie na nasz region napływa ciepłe powietrze. Jak mówi Rafał Maszewski, meteorolog z Torunia, maksymalne temperatury wczesnym popołudniem mogą wzrosnąć do 26 stopni Celsjusza. Po zapadnięciu zmroku temperatura będzie jednak znacznie niższa – zaledwie 13 stopni.

Wiatr z południa będzie wiał z umiarkowaną siłą, a dopiero wieczorem powinien zmienić kierunek na zachodni. Ciśnienie atmosferyczne utrzyma się na stabilnym poziomie, ale warunki biometeorologiczne zaczną się pogarszać, co negatywnie wpływa na nasze samopoczucie.

Jutro przyniesie nam ochłodzenie. Temperatura w Toruniu nie przekroczy 20 stopni Celsjusza. Niebo pokryje więcej chmur, ale deszcz nie jest przewidywany. Taka pogoda powinna utrzymać się do poniedziałku. Następny dzień, czyli wtorek, przyniesie powrót typowej letniej aury – będzie słonecznie i bardzo ciepło, nawet do 26 stopni.