Analiza dostępności środków transportu publicznego w Toruniu

Pracownia Zrównoważonego Rozwoju (PZR) z entuzjazmem zachęca osoby niepełnosprawne do udziału w kluczowym badaniu. Celem tego badania jest zgłębienie i zrozumienie przeszkód, które napotykają osoby niepełnosprawne podczas korzystania z transportu publicznego, a także jakie są ich oczekiwania i potrzeby zmian w tym obszarze.

Zadajemy sobie pytanie, czy proces nabywania biletów na przejazd komunikacją miejską jest dla Ciebie uciążliwy? Czy napotykasz na problemy podczas poruszania się od Twojego domu do najbliższego przystanku autobusowego? Czy czujesz się generalnie swobodnie i bezpiecznie podczas korzystania z transportu publicznego? Na te oraz wiele innych pytań szukamy odpowiedzi poprzez naszą ankietę dotyczącą dostępności komunikacji miejskiej w Toruniu.

PZR serdecznie zaprasza do podzielenia się swoimi doświadczeniami i refleksjami na temat dostępności oraz poziomu komfortu podczas korzystania z usług transportu publicznego w Toruniu. Szczególnie istotne jest dla nas zdanie osób z niepełnosprawnościami, które na co dzień stykają się z wyzwaniami związanymi z poruszaniem się po mieście. Twoja opinia jest dla nas cenna!

Wszystkie zebrane w trakcie badania informacje zostaną przekazane do Miejskiego Zakładu Komunikacji. Naszym celem jest poprawa jakości oferowanych przez nich usług, a także dopasowanie ich do potrzeb i oczekiwań wszystkich mieszkańców Torunia, niezależnie od ich stopnia sprawności.