Autolaweta uderzyła w kamienicę w Toruniu: mieszkańcy ewakuowani

W Toruniu doszło do groźnego zdarzenia drogowego, kiedy to kierujący autolawetą stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w dwukondygnacyjny budynek mieszkalny usytuowany przy Szosie Chełmińskiej.

Sytuacja miała miejsce w głębi nocy, o godzinie 2:45, w dniu 24 października (wtorek). Szosa Chełmińska, gdzie doszło do incydentu, znajduje się nieopodal skrzyżowania z Trasą Średnicową. Policja obecnie stara się wyjaśnić jak mogło dojść do tego niebezpiecznego zdarzenia.

Z niewiadomych jeszcze powodów, kierowca autolawety zjechał na chodnik, a potem uderzył w budynek mieszkalny. Mimo powagi sytuacji, nie odnotowano żadnych ofiar w ludziach – wszystkie osoby przebywające w budynku w momencie zdarzenia są bezpieczne. Jednakże, ze względu na rozległe uszkodzenia budynku, konieczna była ewakuacja jego mieszkańców. Ściana budynku od strony ulicy została poważnie uszkodzona.

Na miejscu zdarzenia działają służby, które zajmują się zabezpieczeniem budynku. Decyzję o możliwości dalszego użytkowania obiektu podejmie Inspektor nadzoru budowlanego.