Bezpieczeństwo w podróży: bezpłatna komunikacja miejska w Toruniu podczas wyborów do europarlamentu

Rozważając wygodę i dostępność dla mieszkańców, Toruń ponownie wprowadza możliwość korzystania z miejskiego transportu publicznego całkowicie za darmo. W ramach tej inicjatywy, kontrolerzy biletów otrzymają wolne od pracy w najbliższą niedzielę, 9 czerwca.

Niedziela ta nie jest przypadkowa – 9 czerwca to dzień, w którym Polacy, w tym także mieszkańcy Torunia, będą głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Głosowanie będzie możliwe od 7:00 rano aż do 21:00 wieczorem. Z regionu kujawsko-pomorskiego do europarlamentu kandyduje aż 77 przedstawicieli z ośmiu różnych komitetów wyborczych, takich jak Trzecia Droga, Konfederacja, Bezpartyjni Samorządowcy, Polexit, Koalicja Obywatelska, Lewica, PiS czy Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców.

Aby zachęcić jak najwięcej osób uprawnionych do głosowania do wzięcia udziału w wyborach, miasto Toruń zamierza umożliwić bezpłatny transport miejski. Dla pasażerów korzystających z usług MZK, oznacza to, że tego dnia nie będą musieli kasować biletów w autobusach ani tramwajach.

Bezpłatne przejazdy będą dostępne przez cały dzień wyborów, nie tylko w godzinach głosowania, w strefie I, czyli na terenie całego Torunia. Warto również zauważyć, że bezpłatna komunikacja miejska w Toruniu jest dostępna także w takie dni jak Sylwester, Wszystkich Świętych, Dzień Niepodległości czy podczas Europejskiego Dnia bez Samochodu.